Kolęda: ŻYCZENIA

NIECH BÓG ZDROWIEM WAS OBDARZY

I ŻYCZYMY POMYŚLNOŚCI

ABYŚCIE TU, POD WSPÓLNYM DACHEM

ŻYLI W ZGODZIE I MIŁOŚCI.

NIECHAJ PAN BÓG Z WAMI MIESZKA,

A BĘDZIE TU SPOKOJNIE,

BO ON KAŻDY DOBRY UCZYNEK

UMIE WYNAGRODZIĆ CHOJNIE!

ŻYCZYMY WIELE ŁASK BOŻYCH NA NOWY ROK 2018.

Przyrzeczenia kandydatów

Po homilii kandydaci stają przed księdzem, aby złożyć swoje przyrzeczenia. Ksiądz zwraca się do nich:   Drodzy Kandydaci, zanim zostaniecie włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza i ustanowieni ministrantami, wobec całej naszej wspólnoty wyraźcie teraz swoją wolę podjęcia i gorliwego wykonywania służby. Dlatego pytam każdego was:

Czy chcecie służyć Bogu w kościele, przy ołtarzu, podczas świętych obrzędów?

Kandydaci odpowiadają razem, ale każdy we własnym imieniu.

Chcemy.

Ksiądz: Czy wiecie, że służba liturgiczna nakłada na was trudne obowiązki pilności, sumienności i takiego postępowania, by podobać się Panu Jezusowi, któremu macie służyć?

Kandydaci: Wiemy

Ksiądz: CZy przyrzekacie, że będziecie podejmować wszystkie swoje obowiązki, by dobrze pełnić świętą służbę?

Kandydaci: Przyrzekamy

Ksiądz: Niech Bóg, który rozpoczął w was dobre dzieło, nadal je wspiera i prowadzi

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CAŁEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ

W tym uroczystym dniu wszyscy członkowie służby liturgicznej oarafii oragną odnowić swoje przyrzeczenia.

Ministranci wspólnie ponawiają swoje przyrzeczenia:

Panie Jezu Chryste, dziękujemy Ci ponownie za łaskę powołania do służby liturgicznej w Twoim Kościele. Dopomóż nam dalej pełnić zaszczytne zadania pobożnie,pilnie i radośnie. Umacniaj naszą wolę i zachowaj od zniechęcenia. Święta MAryjo, Służebnico Pana, święty Stanisławie Kostko, wstawiajcie się za nami. Amen

Celebrans: Wychwalajmy Pana bo jest dobry

Celebrans: Ty Panie pozwalasz nam pełnić Twoją służbę

Ministranci: Wychwalajmy Pana bo jest dobry

Celebrans: Ty Panie  nie odmawiasz nam swojej pomocy.

Celebrans: Módlmy się:

Najłaskawszy Boże, Ty przez swojego Syna powierzyłeś Kościołowi wielkie zadania, pobłogosław + tych wybranych do świętej służby. Spraw, aby wiernie wypełniali swoje obowiązki i stale wzrastali w Twojej łasce i miłości. Przez Chrystusa Pana naszego.

Wszyscy odpowiadają:

Amen.

W naszej parafii służy obecnie nn ministrantów:

Imieniny

Dzisiaj jest dzień: 28 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna